Besibaigiant vasarai, Šateikių vaikų dienos centre buvo organizuojama stovykla. Penkias dienas iš eilės vyko įdomūs edukaciniai, socialiniai užsiėmimai, vaikai atliko kūrybines užduotis, žaidė komandinius žaidimus, keliavo. Viena iš veiklų, vykusių stovyklos metu dienos centro vaikams, – tapyba ant šilko. Ją organizavo dailės ir technologijų mokytoja Jolanta Miltenė. Ši veikla sulaukė nepaprasto susidomėjimo. Visi stovyklos dalyviai iš pradžių su baime žvelgė į lengvą baltą šilką, o vėliau nekantriai ieškojo idėjų, piešė eskizus. Nustebę, lyg užburti žiūrėjo į audiniu sklindančius dažus, buvo pakerėti atsiveriančio grožio. Labai norėjosi, kad kuo daugiau žmonių pamatytų kūrinius, todėl vieningai buvo nutarta paveikslus ant šilko įrėminti ir surengti parodą Šateikių kultūros centre.

Tapybos ant šilko parodos atidarymas vyko rugsėjo 17 d. Renginys prasidėjo skambia Šateikių pagrindinės mokyklos mokinių atliekama daina. Pirmąjį sveikinamąjį žodį tarė kultūros centro direktorė Danutė Šatkuvienė. Pagirų darbelių autoriams bei mokytojai negailėjo ne tik Šateikių vaikų dienos centro direktorius Kun. Gediminas Norvilas, bet ir Šateikių pagrindinės mokyklos direktorė Dalicija Kubilienė.

Mokytoja Jolanta Miltenė pasakojo ne tik apie tapybos ant šilko technikas bet ir apie tai, kad šis procesas įtraukia ir veikia tarsi meditacija, tuo pačiu leidžianti išreikšti kūrybinius sugebėjimus, nuotaiką ir emocijas. Šia veikla susidomėjo bei sumanė ją praktikuoti ne tik šventėje dalyvavę Šateikių pagrindinės mokyklos mokytojai, bet ir kiti svečiai.