Prasidėjus vasarai, VšĮ „Šateikių vaikų dienos centre“ buvo organizuojama stovykla – „Nuotykių vasara“. Tai viena iš VšĮ „Šateikių vaikų dienos centro“ projekto – VšĮ „Šateikių vaikų dienos centras“ vaikų dienos užimtumo ir sociokultūrinių paslaugų gerinimas veiklų, kurią dalinai finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Pagrindinis stovyklos tikslas – aktyvus, prasmingas, kūrybingas vaikų laisvalaikis. Beveik tris savaites iš eilės vyko įdomūs edukaciniai, socialiniai, meniniai, muzikiniai užsiėmimai.Saulėtomis stovyklos dienomis: vyko estafečių rungtys, kurių metu vaikai susiskirstę komandomis rungtyniavo, varžėsi tarpusavyje, o nugalėjo – draugystė. Buvo organizuojamas užsiėmimas – „Aš ir mano draugas“, kurio metu vaikai rodė savo vaidybinius sugebėjimus. Vyko dviračių, riedučių ir riedlenčių rungtynės. Lankėmės ir Šateikių parke, kuriame piešėme bei skynėme pamėgtus augalus. Organizavome malkų rūšiavimo konkursą, kurio metu susiskirstę dalyviai į 2 komandas, pagal laiką, turėjo išrūšiuoti ir pririnkti kuo daugiau malkų. Nepaprasto susidomėjimo sulaukė veikla – lauko baldų gamyba iš palečių. Visi stovyklos dalyviai noriai ir kantriai klausėsi, į pagalbą atskubėjusio, savanorio Alvydo Zavecko patarimų, kaip gaminti lauko baldus. Berniukai baldus gamino ir juos dažė, o mergaitės siuvo pagalves, kurios buvo reikalingos atsisėdimui ant padarytų baldų.

Lietingų dienų popietėmis vyko rankdarbių užsiėmimai, kurių metu gaminome įvairių formų odinius raktų pakabukus su vardo pirmosios raidės inicialais; kūrėme kryžiažodžius; piešėme ant spalvoto popieriaus karpinių trafaretus; organizavome kino vakarą, kurio metu žiūrėjome filmą – „Išvirkščias pasaulis“. Kitomis dienomis vaikai dalyvavo užsiėmime – „Aš kūrėjas“, kurio metu iš medžiagų ir rūbų kūrė savo svajonių šeimą bei užsiėmime – „Madų šou“, kurio metu kūrė ir demonstravo stilingus rūbus savo draugams.

Smagias popietes praleidome patys ruošdami pietus. Penktadieniais vykdavo meno terapijos užsiėmimai, kuriuos vesdavo psichologė Nijolė Daunienė. Stovyklos metu sulaukėme ir svečių iš Norvegijos, kurie atvyko kartu su Plungės „Lions“ klubo atstovais.

Pats didžiausias malonumas stovyklos metu – Šateikių vaikų dienos centro himno kūrimas. Vaikai į šią veiklą įsitraukė noriai: patys kūrė šokio judesius, repetavo, dainavo, filmavo, montavo.

Visos stovyklos metu, kiekvieną dieną, vaikams buvo įteikiami medaliai už vienokius ar kitokius nuopelnus. O stovyklos pabaigoje, vaikams buvo įteikti diplomai ir apdovanojimai. Pats smagiausias įvykis stovyklos metu – mūsų dienos centro ketvirtojo gimtadienio paminėjimas.

Gimtadienio šventę pradėjome kunigo Gedimino maloniais žodžiais. Tą dieną svečiams pristatėme savo ketverių metų vaikų dienos centro veiklą. Sveikinimo žodžius tarė svečiai, tėveliai, vaikai bei darbuotojai. Šventę vedė patys vaikai. Vaikai buvo paruošę ir staigmenų: berniukai skaitė eiles, o mergaitės pašoko savo pačių sukurtą šokį. Šventės metu pristatėme tris savo sukurtus filmus bei savo sukurtą himną, kurį kartu su svečiais gražiai sugiedojome. Vėliau šventė persikėlė į lauką, kur kepėme ant laužo dešreles, žaidėme smagius socialinius žaidimu, vaišinomės gimtadienio tortu. Gimtadienio šventę užbaigėme Šventomis Mišiomis bažnyčioje.

Baigėsi stovykla, tačiau niekur nedings sukurta nuoširdi, betarpiška atmosfera.

Stovyklos vadovės Laura Grudikienė ir Inga Davidavičienė

Grįžti į albumą