Vasaros pabaigoje Šateikių vaikų dienos centre buvo organizuojama dienos stovykla „Sudie vasarėle“, iš dalies finansuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal projektą VšĮ „Šateikių vaikų dienos centras“ vaikų dienos užimtumo ir sociokultūrinių paslaugų gerinimas. Vaikai dalyvavo ir aktyviai įsitraukė į stovyklos veiklas, kurios maloniai stebino idėjų gausa.

Stovyklos metu vadovės – Nijolė ir Laura – pasiūlė pažvelgti į pasaulį kitaip – ne plačiai atmerktomis akimis, bet per foto objektyvą. Vaikai, pasiėmę foto aparatus ar telefonus, ieškojo ypatingo apšvietimo kampo, stengėsi įsižiūrėti į detales, pakelti akis į dangų ar pritūpti ant žemės, kad pavyktų užfiksuoti ypatingą akimirką. Nuotraukose matyti apsamanoję Šateikių parko šimtamečiai ąžuolai, tyliai vėjyje siūbuojantis katilėlis, susimąstęs pakelės akmuo ir artėjančio rudens pranašai – šermukšnio kekė, kaštonas. Vėliau, žvelgdami į savo ar draugų darytas fotografijas, vaikai kūrė foto miniatiūras ir ruošėsi parodai.

Dienos stovyklos metu vaikai ir patys aktyviai siūlė idėjas, kokių užsiėmimų norėtų. Visiems smalsu išbandyti ką nors labai neįprasto. Todėl vieningai buvo nuspręsta gaminti muilą. Pirmiausia vaikai stengėsi sužinoti kuo daugiau apie muilą ir jo priedus, paskirtį. Tada įsigijome natūralios muilo bazės ir visi kibo į darbą: maišė dažus, ieškojo ypatingos formos, rinkosi kvapus. Vėliau kiekvienas savo gaminiui ruošė pakuotę, kad būtų galima rankų darbo muilą padovanoti. Džiugu buvo matyti savo darbo rezultatus. Vyresni vaikai su stovyklos vadovėmis diskutavo apie tai, ar galima užsidirbti gaminant muilą namuose. Visas Vaikų dienos centras kvepėjo levandomis, mėtomis, melisomis ir rožėmis.

Kita iš vaikų pasiūlytų idėjų buvo sporto rungtys. Todėl paskutinėmis saulėtomis stovyklos dienomis: vyko įvairios estafečių rungtys, kurių metu vaikai susiskirstę komandomis rungtyniavo, bet nugalėjo – draugystė.

Vasara baigėsi, tačiau nuostabūs prisiminimai ilgai dar išliks

Stovyklos vadovės Nijolė Daunienė ir Laura Grudikienė

Grįžti į albumą