Baigiantis vasarai, rugpjūčio 17-21 dieną, Šateikių vaikų dienos centre buvo organizuojama stovykla „Vėjų vasara“. Tai bendras VšĮ „Šateikių vaikų dienos centro“ ir VšĮ ,,Efektyvus ugdymas“ projektas, kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Pagrindinis stovyklos tikslas – aktyvus, prasmingas, kūrybingas vaikų laisvalaikis. Penkias dienas iš eilės vyko įdomūs edukaciniai, socialiniai užsiėmimai, vaikai atliko kūrybines užduotis, žaidė komandinius žaidimus, keliavo. Ši stovykla ypatinga tuo, kad į jos veiklą įsitraukė ir vaikų tėvai.
Pirmąją stovyklos dieną savanorė Laimutė Puidokienė papasakojo apie rašto atsiradimą ir pakvietė parašyti įvairių paukščių plunksnomis. Buvo labai įdomu sužinoti, kodėl senovėje žmonės rašė būtent žąsies plunksna? Pasirodo, žąsies plunksnos nėra tuščiavidurės. Jų kanalas sudarytas iš tam tikros akytos medžiagos, kurioje gerai laikosi rašalas, todėl plunksną reikia žymiai rečiau merkti. Vėliau visi norintys galėjo pabandyti rašyti vištos, kalakuto ir net povo plunksna.
Kitą dieną įvyko susitikimas su savanore Laima Arlauskiene, kuri mokė stovyklos dalyvius tradicinių žemaitiškų patiekalų gamybos. Vaikai patys suko kastinį, grūdo linų sėmenis, vaišinosi naminiu sūriu su medumi. Smagiai stovyklautojai praleido laiką darydami grupinį paveikslą iš odos. Esame labai dėkingi Deivido ir Aurimo Budrių mamai Ingai bei Milanos, Vilmanto ir Inetos mamai Adelei, kurios negailėjo patarimų, kaip geriau įprasminti bendrą idėją.
Nepaprasto susidomėjimo sulaukė dailės ir technologijų mokytojos Jolantos Miltenės pasiūlyta veikla – piešimas ant šilko. Visi stovyklos dalyviai iš pradžių su baime žvelgė į lengvą baltą šilką, o vėliau nekantriai ieškojo idėjų, piešė eskizus. Nustebę, lyg užburti žiūrėjo į audiniu sklindančius dažus, buvo pakerėti atsiveriančio grožio. Labai norėjosi, kad kuo daugiau žmonių pamatytų kūrinius, todėl vieningai buvo nutarta paveikslus ant šilko įrėminti ir surengti parodą.
Paskutinę stovyklos dieną vaikai ir jų tėvai turėjo galimybę vykti į Klaipėdos jūrų muziejaus delfinariumą. Visus pakerėjo stebuklingas vandenų pasaulis, teigiamų emocijų suteikė nuotaikingi delfinų pasirodymai. Paskutinė stovyklos rungtis – smėlio pilių konkursas, kur nugalėtoju jautėsi kiekvienas. Stovyklos uždarymo metu vaikams buvo išdalyti apdovanojimai, o vaikai negailėjo gerų žodžių savanorei Ingai Davidavičienei, kuri visą savaitę rūpinosi stovyklautojų pietumis, ir būreliui kitų mamų: Sandrai, Rimai, Ingridai, Jadzei ir Skaistei.

Baigėsi stovykla, baigėsi vasara, tačiau dar ilgai tęsis užmegzti nauji draugiški santykiai, niekur nedings sukurta nuoširdi, betarpiška atmosfera.

Stovyklos vadovės N. Daunienė ir L. Grudikienė

Grįžti į albumą